Website Manager

2015-2016



                           U10 Black Team-Coach Julie Johnston
                             Grove United Tournament Champions


                             U12 Select Team-Coach Kelly Calandro
                                           Grove United Champions


     U8 Girls Black Team and Coach Kelly Calandro and Brian McBride
                             Grove United Tournament Champions


                                         U14 Premier Red Team
                                Grove United Tournament Finalists


                             U11 Black Team-Coach Eric Love
                            Grove United Tournament Champions


                            U13 Premier Black Team-Coach Stein
                            Grove United Tournament Champions


                              U9 Red Team-Coach Stephan Brust
                            Grove United Tournament Champions


                                     U11 Black Team-Coach Stein
                            Semi-Finalist Grove United Tournament 


                         U12 Premier Red Team-Coach Adam Stephan
                              Grove United Tournaments Champions


                       U12 Premier Black Team-Coach Matt Meyer
                                          Grove United Finalists


                             U12 White Team-Coach Dan Reynolds
                                         Hawks Cup Champions


                         U11 Girls White Team-Coach Jessica Kaiz
                                             Hawks Cup Finalists


                  U18 Premier Red Team and Coach Alex Pavon
                           Puma College Showcase-1st place


                   U14 Premier Black Team and Coach Stein Garcia
                            Puma College Showcase-Semi Finalists


                        U18 Premier Black Team and Coach Eric Love
                                 Barrington YISL Division Champions


                     U18 Premier Black Team and Coach Stein Garcia
                                 Barrington YISL Division Champions


                 U16 Premier Black Team and Coach Stein Garcia
                             Barrington YISL Divison Champions


                            U11 Red Team and Coach Erika Butler
                              Barrington YISL Division Champions


                         U11 White Team and Coach Adam Stephan
                                Barrington YISL Division Champions


                     U11 White Team and Coach Adam Stephan
                                    NISL Fall Division 2nd


                               U9 Black Team and Coach Chrissy
                                 IWSL Fall League Champions


                        U13 Premier Black Team-Coach Alex Pavon
                           Chicago Championship League-1st Place
                             Finalists at the Fusion Fall Classic (IN)


                               U18 Premier Black-Coach Alex Pavon
                           Midwest Regional League (MRL) 2nd Place

                         U14 Premier Black Team-Coach Stein Garcia
                         Indianapolis College Showcase Champions

 

                              U11 White Team-Coach Adam Stephan

                                     Lakers Fall Classic Champions

 

                                  U10 Red Team-Coach Jenna Samp

                                           Lakers Fall Classic Finalists

 

                             U11 Gold Team-Coach Geoffrey Layne

                                          Lakers Fall Classic Finalists

 

                         U16 Premier Red Team-Coach Erika Butler

                                        Lakers Fall Classic Finalists

 

 


                            U12 Select Team-Coach Kelly Calandro 
                                           Soccerfest Champions


                        U14 Premier Black Team-Coach Alex Pavon
                                              Celtic Cup Finalists


                             U11 Boys Red Team-Coach Matt Meyer
                                           Soccerfest Champions

                              U9 Boys Red Team-Coach Stephen Brust
                                               Soccerfest Finalists

                              U16 Select Team-Coach Kathryn Korff
                                        Soccerfest Finalists

                            U10 Black Team-Coach Julie Johnston
                                           Soccerfest Finalists

                      U16 Premier Black Team-Coach Stein Garcia
                               Midwest United Cup-Semi-Finalists

                          U18 Premier Red Team-Coach Jeff Rubio
                            Battle of the Border (WI) Semi-Finalist

                     U12 Premier Black Team-Coach Jessica Kaiz
                             Battle of the Border (WI) Champions

Elite Soccer

126 East Wing Street, #324
Arlington Heights, Illinois 60004
Phone : 773-561-4949
Email : [email protected]
Copyright © 2019 Elite Soccer  |  Privacy Policy |  Terms of Use  |  License Agreement |  Children's Privacy Policy  Log In